خانه / مقالات آموزشی / آموزش وردپرس / چگونه به راحتی کد را در سایت وردپرس خود نمایش دهید

چگونه به راحتی کد را در سایت وردپرس خود نمایش دهید

آیا می خواهید کد را در پست های وبلاگ وردپرس خود نمایش دهید؟ اگر سعی کردید کدی مانند متن معمولی را اضافه کنید ، وردپرس آن را به درستی نمایش نمی دهد.

WordPress هر بار که ذخیره می کنید ، محتوای شما را از طریق چندین فیلتر تمیز اجرا می کند. این فیلترها وجود دارد تا مطمئن شود شخصی برای هک کردن وب سایت شما کد از طریق ویرایشگر پست تزریق نمی کند.

در این مقاله راه های مناسب برای نمایش به راحتی کد در سایت وردپرس خود را به شما نشان خواهیم داد. ما به شما روشهای مختلفی را نشان خواهیم داد و شما می توانید یکی از مواردی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

روش ۱- نمایش کد با استفاده از ویرایشگر پیش فرض در وردپرس

این روش برای مبتدیان و کاربرانی که نیازی به نمایش کد ندارند اغلب توصیه می شود.

به سادگی پست وبلاگ یا صفحه ای را که می خواهید کد را نمایش دهید ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست ، یک بلاک کد جدید به پست خود اضافه کنید.

اکنون می توانید قطعه کد را در قسمت متن بلوک وارد کنید.

پس از آن ، می توانید پست وبلاگ خود را ذخیره کرده و آن را پیش نمایش کنید تا بلاک کد را در عمل مشاهده کنید.

بسته به موضوع وردپرس شما ، بلوک کد ممکن است در وب سایت شما متفاوت باشد.

روش ۲- نمایش کد در وردپرس با استفاده از افزونه

برای این روش ، ما از یک افزونه وردپرس برای نمایش کد در پست های وبلاگ شما استفاده خواهیم کرد. این روش برای کاربرانی توصیه می شود که غالباً در مقاله های خود کد را نمایش می دهند.

این مزایای زیر را نسبت به بلاک کد پیش فرض به شما می دهد:

  • این امکان را به شما می دهد تا به راحتی هر کد را به هر زبان برنامه نویسی نمایش دهید
  • کد را با شماره های برجسته نحو و شماره های خط نمایش می دهد
  • کاربران شما به راحتی می توانند کد را مطالعه کرده و آن را کپی کنند

ابتدا باید افزونه SyntaxHighlighter Evolution را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی ، می توانید پیش بروید و پست وبلاگ را در جایی که می خواهید کد را نمایش دهید ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست ، بلوک “SyntaxHighlighter Code” را به پست خود اضافه کنید.

اکنون یک بلوک کد جدید در ویرایشگر پست مشاهده خواهید کرد که می توانید کد خود را وارد کنید. پس از افزودن کد ، باید تنظیمات بلوک را از ستون سمت راست انتخاب کنید.

ابتدا باید زبان مورد نظر خود را برای کد خود انتخاب کنید. پس از آن می توانید شماره های خط را خاموش کنید ، شماره خط اول را ارائه دهید ، هر خط مورد نظر را برجسته کنید و این ویژگی را خاموش کنید تا لینک ها قابل کلیک باشند.

پس از اتمام کار ، پست خود را ذخیره کرده و روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید تا در عمل مشاهده شود.

این افزونه با تعدادی طرح و تم رنگی همراه است. برای تغییر موضوع رنگ ، باید به تنظیمات > صفحه SyntaxHighlighter مراجعه کنید.

از صفحه تنظیمات ، می توانید یک موضوع رنگ را انتخاب کرده و تنظیمات SyntaxHighlighter را تغییر دهید. می توانید تنظیمات خود را ذخیره کنید تا پیش نمایش بلوک کد در انتهای صفحه مشاهده شود.

با استفاده از SyntaxHighlighter با ویرایشگر کلاسیک

اگر هنوز از ویرایشگر قدیمی وردپرس کلاسیک استفاده می کنید ، در اینجا نحوه استفاده از افزونه SyntaxHighlighter برای اضافه کردن کد به پست های وبلاگ وردپرس شما آورده شده است.

نگران نباشید ، کد خود را در اطراف براکت های مربع با نام زبان قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید کد PHP را اضافه کنید ، آن را به این صورت اضافه خواهید کرد:

به همین ترتیب ، اگر می خواهید یک کد HTML اضافه کنید ، آن را در زیر کد کوتاه HTML مانند این قرار می دهید:

روش ۳- نمایش کد در وردپرس به صورت دستی (افزونه یا بلاک)

این روش برای کاربران پیشرفته است زیرا به کار بیشتری نیاز دارد و همیشه مطابق پیش بینی شده کار نمی کند.

برای کاربرانی که هنوز از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده می کنند مناسب است و می خواهند بدون استفاده از افزونه ، کد را نمایش دهند ، مناسب است.

ابتدا باید کد خود را از طریق یک ابزار رمزگذار آنلاین موجودیت HTML منتقل کنید. این نشانه گذاری کد شما را به حالت HTML تغییر می دهد ، به شما امکان می دهد کد را اضافه کنید و از فیلترهای تمیز کردن وردپرس دور بزنید.

اکنون کدهای خود را در ویرایشگر متن کپی و جایگذاری کرده و آنرا به برچسب های <pre> و <code> بپیچانید.

کد شما مانند این است:

اکنون می توانید پست خود را ذخیره کرده و کد را در مرحله پیش نمایش قرار دهید. مرورگر شما اشخاص HTML را تبدیل می کند و کاربران می توانند کد صحیح را مشاهده و کپی کنند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه به راحتی کد را در سایت وردپرس خود نمایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هاست