آموزش نحوه نصب قالب وردپرس

آیا به دنبال نصب یک قالب وردپرس هستید؟ به عنوان یک مبتدی، احتمالاً درباره مجموعه‌ی قالب های رایگان و تجاری موجود وردپرس شنیده‌اید. زمانی که شروع به کار با وردپرس می‌کنید، ممکن است بخواهید چند قالب را در سایت خود امتحان کنید تا نهایتاً قالبی که نیازهایتان را برآورده می‌کند را پیدا کنید. در این مقاله، دستورالعمل‌های گام به گام و دقیق نحوه نصب یک قالب وردپرس برای مبتدیان را ارائه می‌دهیم. در اینجا سه روش مختلف برای نصب یک قالب وردپرس را بررسی خواهیم کرد.

قبل از نصب قالب وردپرس

نصب قالب وردپرس آسان میباشد. اما باید به خاطر داشته باشید پس از فعال کردن یک قالب جدید، قابلیت‌ها و نیز شکل ظاهری سایت شما تغییر خواهد کرد.

نصب یک قالب با استفاده از جستجوی قالب در بخش آدمین وردپرس

اگر قصد دارید یک قالب وردپرس رایگان را از دایرکتوری تم WordPress.org نصب کنید، ساده‌ترین راه، استفاده از قابلیت جستجوی قالب در بخش مدیریت وردپرس است.

ابتدا به بخش آدمین وردپرس خود وارد شوید. سپس، به مسیر نمایش » پوسته ها بروید.

درحالی که در صفحه‌ی پوسته‌ها قرار دارید، روی دکمه افزودن پوسته تازه در بالای صفحه کلیک کنید.

در صفحه بعد، شما می‌توانید از بین امکانات قالب‌های وردپرس، قالب‌های محبوب وردپرس، آخرین قالب‌های وردپرس، جستجو برای یک قالب اختصاصی یا جستجوی یک قالب با ویژگی‌های اختصاصی انتخاب کنید.

براساس جستجوی شما، یک قالب یا یک لیست از قالب‌هایی که معیارهای شما را داشته باشد، مشاهده خواهید کرد. ما قالب وبلاگ نویسی Slipstream را جستجو کردیم.

وقتی قالبی را که می‌خواهید نصب کنید، مشاهده کردید، به آسانی موس خود را در بالای تصویر قرار دهید. در این حالت دکمه نصب، دکمه پیش‌نمایش و دکمه جزئیات آشکار می‌شوند. حال بر روی دکمه نصب کلیک کنید.

اکنون وردپرس قالب شما را نصب می‌کند و یک پیغام موفقیت‌ آمیز همراه با  یک لینک برای فعال کردن یا پیش‌ نمایش زنده قالب را نشان می‌دهد.

روی دکمه فعال کردن کلیک کنید.

حال با موفقیت قالب وردپرس خود را نصب و فعال کرده‌اید.

توجه: بسته به نوع قالب ممکن است لازم باشد گزینه‌های تنظیمات اضافی و پیکربندی‌ها را از طریق سفارشی کردن قالب یا از طریق گزینه‌های جداگانه اضافه کنید.

نصب یک قالب با استفاده از روش آپلود از آدمین وردپرس

اولین روشی که ما بررسی کردیم، امکان نصب قالب‌های رایگان موجود در دایرکتوری قالب‌های WordPress.org می‌باشد. اما اگر بخواهید یک قالب تجاری “پرمیوم” وردپرس را از سایت فیلاپ و غیره نصب کنید، چه؟

یا اگر بخواهید یک قالب سفارشی نصب کنید، چه؟ برای این کار، باید با استفاده از روش آپلود آدمین وردپرس خود یک قالب را نصب کنید.

با دانلود فایل فشرده قالب که از بازار یا یک ارائه‌دهنده خدمات تجاری خریداری شده‌اند، شروع کنید.

سپس به بخش آدمین وردپرس خود بروید و مسیر نمایش » پوسته ها  را دنبال کنید.

زمانی که در صفحه پوسته‌ها قرار دارید، روی دکمه افزودن پوسته جدید در بالای صفحه کلیک کنید.

در صفحه بعدی، روی دکمه بارگذاری پوسته در بالای صفحه کلیک کنید.

از شما خواسته خواهد‌شد فایل فشرده‌ای که قبلاً دانلود کرده‌اید، انتخاب کنید.

فایل فشرده‌ای که قبلاً دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید و روی Install Now کلیک کنید.

هنگامی که قالب مورد نظر شما نصب شد، شما یک پیام موفقیت‌آمیز به همراه یک لینک برای فعالسازی و پیش‌نمایش قالب دریافت خواهید کرد.

روی دکمه فعالسازی کلیک کنید و با موفقیت قالب وردپرس خود را نصب و فعال کنید. بسته به نوع قالب ممکن است لازم باشد گزینه‌های تنظیمات اضافی و پیکربندی‌ها را از طریق سفارشی کردن قالب یا از طریق گزینه‌های جداگانه اضافه کنید.

امیدواریم این آموزش گام به گام، در نصب قالب وردپرس به شما کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هاست