خانه / مقالات آموزشی / آموزش وردپرس / نحوه انتخاب بهترین نام دامنه ( چهارده نکته و ابزار )

نحوه انتخاب بهترین نام دامنه ( چهارده نکته و ابزار )

١۴ نکته برای انتخاب بهترین نام دامنه:

هنگام راه اندازی وبلاگ ، انتخاب نام دامنه می تواند استرس زا باشد زیرا نمی خواهید اشتباه کنید.

برای آسانتر کردن روند ، ما یک چارچوب ساده ۱۴ مرحله ای داریم که می توانید برای انتخاب بهترین دامنه برای وب سایت خود استفاده کنید.

 1. دامنه دات کام بگیرید
 2. در جستجوی نام دامنه از کلمات کلیدی استفاده کنید
 3. نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید
 4. تلفظ و هجی کردن آن را آسان کنید
 5. آن را منحصر به فرد و قابل برند شدن نگه دارید
 6. از پیوندها در اسم دامنه دوری کنید
 7. دوری کردن از کلماتی که حروف دو حرفی کنار هم دارند
 8. فضای خالی جهت توسعه قرار دهید
 9. نام دامنه خود را جستجو کنید
 10. برای ایجاد ایده های هوشمند از تولید کننده ی دامنه استفاده کنید
 11. قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد سریع عمل کنید
 12. بهترین مکان برای ثبت نام دامنه
 13. دامین رایگان با هاست وب بگیرید
 14. محبوبترین ثبت کنندگان دامین

بیایید با جزئیات بیشتری به این نکات بپردازیم.

۱-دامنه دات کام بگیرید:

تعداد زیادی از نام دامنه جدید تا امروز وجود دارد از دامنه های اصل مثل .com .net و .org تا دامنه های کم اهمیت تر مانند .pizza . photography و حتی .blog

ما همیشه توصیه می کنیم نام دامنه دات کام را انتخاب کنید.

اگرچه می توان با استفاده از پسوندهای جدید نام های وبلاگ هوشمندانه را پیدا کرد ،دات کام هنوز ثابت ترین و معتبرترین نام دامنه است.

پسوند دامنه جدید مانند .ninja یا .photography می تواند غیرقابل اعتماد باشد.

دامنه های دات کام بیشتر در حافظه می مانند. خیلی از کاربران مخصوصا کسانی که زیاد اهل تکنولوژی نیستن به صورت خودکار و بدون اینکه فکر کنند آخر اسم سایت دات کام را تایپ می کنند.

اگر وب سایت شما چیزی شبیه به jane.photography است ، و کاربران شما به طور تصادفی Jane.photography.com تایپ کنند، آنها با صفحه ارور سایت photography.com روبرو می شوند.

هوشمندانه است که با گرفتن دامنه دات کام از این خطر جلوگیری کنید.

لازم به ذکر نیست ، بیشتر کیبوردهای تلفن های هوشمند به طور خودکار یک دکمه دات کام دارند.

۲-در جستجوی نام دامنه از کلمات کلیدی استفاده کنید:

کلمات کلیدی نقش مهمی در یک دامنه دارند. با استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه خود، شما به موتورهای جستجو می گویید که وب سایت شما در مورد چیست. همراه با محتوای با کیفیت و تجربه خوب کاربر ، کلمات کلیدی در دامنه شما می تواند به شما در رتبه بالاتر در Google کمک کند.

پیدا کردن یک دامنه خوب با کلمات کلیدی مورد هدف شما که قبلا گرفته نشده باشد بسیار دشوار است.

شما باید خلاق باشید و برای ساخت دامنه پایدار خود کلمات کلیدی خود را با کلمات دیگر ترکیب کنید.

۳-نام دامنه خود را کوتاه نگه دارید:

در حالی که کلمات کلیدی مهم هستند، طول دامنه خیلی زیاد نشود. بهتر است یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی داشته باشید.

توصیه میکنیم نام دامنه خود را زیر ۱۵ کاراکتر نگه دارید. دامنه های طولانی تر برای به یاد آوردن کاربران سخت تر است.

ناگفته نماند ، کاربران تمایل ندارند نام دامنه ها طولانی باشد که می تواند باعث کم شدن ترافیک سایت شود.

به همین دلیل ایده خوبی است که طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید.

۴-تلفظ و هجی کردن آن را آسان کنید:

شما باید بتوانید نام دامنه خود را هنگام صحبت کردن همانند نوشتن به راحتی به اشتراک بگذارید. شما هیچ وقت نمی دانید که چه زمانی یک شخص از شما آدرس دامنه را می پرسد( در حال نوشتن یا حرف زدن).

اگر قصد ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه ای برای کسب و کار با استفاده از نام دامنه خود دارید، قطعاً باید فهم و هجی کردن آن برای هر شنونده ای آسان باشد.

۵-آن را منحصر به فرد و قابل برند شدن نگه دارید:

نام دامنه وبلاگ شما باید منحصر به فرد باشد بنابراین روی ذهن خواننده ی شما می تواند پایدار باشد.هوشمندانه است که درباره وبلاگ های دیگر در حوزه کاری خود تحقیق کنید و بدانید که از چه نامهای دامنه ای استفاده می کنند.

شما نمی خواهید به طور تصادفی از یک نام تجاری استفاده کنید یا به کپی کردن یک بلاگر دیگر متهم شوید.

همچنین شما می توانید نام دامنه ای را انتخاب کنید که قابلیت برند شدن بیشتری داشته باشد.

نام های دامنه قابل برند شدن منحصر به فرد،جذاب،و به یاد ماندی است.به طور مثال،Amazon.com قابلیت برند شدن بیشتری نسبت به BuyBooksOnline.com دارد.

۶-از پیوندها در اسم دامنه دوری کنید:

هرگز یک نام دامنه با پیوندها ایجاد نکنید. پیوندها می تواند نشانه دامنه های اسپم باشد که شما نمی خواهید با آنها در ارتباط باشید.

اگر شما یک اسم دامنه با پیوندها انتخاب کردید برای این که دامنه ای که می خواستید از قبل گرفته شده است این کار باعث می شود کاربرانتان اگر یادشان برود پیوندها را (مانند خط فاصله) تایپ نمایند ممکن است سر از سایت رقیب در بیاورند.

۷-دوری کردن از کلماتی که حروف دو حرفی کنار هم دارند:

این ایده خوبی است که از کلماتی که دو حرف مشابه کنار هم دارند دوری کنید، زیرا شانس شما را برای از دست دادن کاربران به دلیل اشتباه تایپی افزایش می دهد. برای مثال یک دامنه مانند presssetup.com شانس اشتباه تایپی زیادی دارد و درنتیجه کم شدن ترافیک.

از کلماتی که دو حرف مشابه کنار هم دارند دوری کنید که باعث ساده تایپ شدن و قابلیت برند شدن را افزایش می دهد.

۸-فضای خالی جهت توسعه قرار دهید:

انتخاب نام دامنه مربوط به حوزه کاریتان هوشمندانه است زیرا این ایده را به کاربران می دهد که وب سایت شما در مورد چیست.اما شما گزینه های بلند مدت خود را نمی خواهد بیش از حد محدود کنید.

به عنوان مثال ، یک گل فروشی ممکن است نام دامنه ای مانند orchidblog.com را انتخاب کند ، اما پس از آن ممکن است آنها بخواهند در کنار ارکیده ها شروع به وبلاگ نویسی درباره گل های دیگر کنند. در این حالت ، دامنه ممکن است شما را از جذب خوانندگان علاقمند به سایر گلها باز دارد.

انتقال صحیح سایت شما به یک دامنه جدید می تواند یک روند خسته کننده باشد و باعث می شود در صورت عدم انجام درست کار ، رتبه بندی جستجو را از دست بدهید. به همین دلیل انتخاب نام دامنه انعطاف پذیر از ابتدا مهم است.

۹-نام دامنه خود را جستجو کنید:

قبل از ثبت نام دامنه ، سعی کنید دریابید که آیا در حال حاضر بیزینسی با این نام ثبت شده وجود دارد یا خیر.

شما می توانید با جستجوی کردن علامت تجاری ببینید که آیا قبلاً نام مشابه یا دقیقا همان نام وجود دارد.

همچنین شما می توانید با جستجوی در گوگل میزان دسترسی به این نام را در وب سایت های برتر رسانه های اجتماعی مانند Twitter ، Facebook ، Instagram و غیره بررسی کنید.

نام مشابه یا مطابق آن نه تنها باعث سردرگمی می شود حتی می تواند پیامدهای قانونی شدیدی داشته باشد که ممکن است هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

پس از راه اندازی وب سایت خود ، شما در مورد نحوه علامت تجاری و کپی رایت نام و آرم وب سایت خود می توانید بیشتر یاد بگیرید.

۱۰-برای ایجاد ایده های هوشمند از تولید کننده ی دامنه استفاده کنید:

در حال حاضر ، بیش از ۳۶۰ میلیون نام دامنه ثبت شده وجود دارد. این باعث می شود بسیاری از مردم بگویند همه دامنه های خوب قبلاً گرفته شده اند.

جستجوی نام دامنه به صورت دستی می تواند بسیار زمان بر باشد.

این جایی است که تولید کننده ی نام دامنه وارد می شود. این ابزار رایگان به طور خودکار برای جستجوی کلمات کلیدی تعریف شده است تا صدها ایده نام دامنه هوشمند را پیدا کنید.

ما توصیه می کنیم از Nameboy استفاده کنید که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ابزار تولید نام دامنه بصورت آنلاین است. همچنین می توانید از مولد دامنه IsItWP برای یافتن ایده های نام دامنه بیشتر استفاده کنید.

۱۱-قبل از اینکه شخص دیگری این کار را انجام دهد سریع عمل کنید:

هر روز هزاران نامهای جدید دامنه از اقصی نقاط جهان ثبت می شوند. اگر نام دامنه ای را دوست دارید پیدا کرده اید ، پس خیلی صبر نکنید.

نام دامنه مانند املاک و مستغلات است. هزاران نفر به طور فعال به دنبال نامهای دامنه خوب و قابل برند شدن هستند که بتوانند در آینده نرخ های بهتری را ثبت کنند.

اگر سریع عمل نکنید ، ممکن است شخصی جلوتر رفته و ایده دامنه شما را ثبت کند.

از آنجا که نام دامنه ها نسبتاً ارزان هستند ، ما همیشه به خوانندگان خود توصیه می کنیم سریع عمل کنند. اگر بعداً نظر شما تغییر کرد، می توانید به سادگی اجازه دهید منقضی شود.

۱۲-بهترین مکان ها برای خرید نام دامنه:

صدها ثبت کننده نام دامنه در وب سایت وجود دارد،انتخاب با دقت بسیار مهم است زیرا تغییر ان می تواند بعداً سخت باشد.

درست مانند وب هاستینگ (میزبان وب)، قیمت ثبت نام دامنه می تواند در هر جایی از ۹ دلار تا ۲۴ دلار متغیر باشد. شما حتی می توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید نام دامنه را به راحتی خریداری کنید.

۱۳-ثبت دامنه رایگان با وب هاستینگ (میزبان وب):

اکثر شرکت های وب هاستینگ ثبت دامنه را به عنوان خدمات ارائه می دهند. برخی از این شرکت ها ثبت نام دامنه رایگان را با حساب های جدید هاست ارائه می دهند.

اگر یک وب سایت جدید را راه اندازی می کنید ، پس از این پیشنهاد هوشمندانه استفاده کنید و نام دامنه خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

در زیر دو شرکت میزبان WordPress وجود دارند که بیش از ۶۰٪ تخفیف وب هاستینگ،گواهی SSL رایگان و نام دامنه رایگان به کاربران ما ارائه می دهند:

‏Bluehost یکی از قدیمی ترین و بزرگترین برندها در زمینه وب هاستینگ می باشد.انها پیشنهاد رسمی وردپرس جهت تأمین هاستینگ می باشند.

‏Ipage از یک میلیون وب سایت پشتیبانی می کند و کمترین هزینه را برای تامین میزبانی وب را می گیرد .۱.۹۹ دلار در ماه برای میزبانی وب و به همراه دریافت یک نام دامنه رایگان.

این مهم هست که بدانید بیشتر پیشنهادهای هاست ها برای ثبت نام دامنه رایگان تنها برای یکسال می باشد. بعد یکسال اول شما باید در حدود ۱۴ دلار برای تمدید پرداخت نمایید.

بسیاری از کاربران برای اولین سال از دامنه رایگان سود می برند زیرا شما باید به هر حال جهت ثبت نام دامنه هزینه پرداخت کنید ، چرا آن را به صورت رایگان دریافت نکنید.

۱۴-محبوبترین ثبت کنندگان نام دامنه:

اگر شما فقط می خواهید بدون خرید میزبانی (هاست) نام دامنه را ثبت کنید پس می توانید از یک ثبت کننده نام دامنه خرید خود را انجام دهید.

Domain.com یکی از بهترین ثبت کنندگان نام دامنه در بازار می باشد. آنها همه نامه های سطح بالا را پیشنهاد می دهند، همراه با یک جستجوگر باهوش، دامنه های حرفه ای، و همه ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت نام دامنه شما را ارائه می دهد.

Godday بزرگترین ثبت نام کننده نام دامنه در جهان می باشد. آنها بیش از شصت و سه میلیون نام دامنه را برای بیش از چهارده میلیون کاربر مدیریت می کنند.

امیدواریم این مقاله به شما در درک چگونگی انتخاب عالی نامه دامنه برای وبلاگ یا کار تجاری تان کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هاست